Коротка характеристика лісового фонду

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО „КОРОСТЕНСЬКЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПО-ДАРСТВО” (скорочена назва ДП „КОРОСТЕНСЬКЕ ЛМГ”), далі - лісомисливське господарство, підприємство, розташоване в північно-східній частині Житомирської області на території Коростенського та Хорошівського адміністративних районів Житомирської області. 

Контора ДП „КОРОСТЕНСЬКЕ ЛМГ” знаходиться в м. Коростень, на відстані 4 км від залізничної станції Коростень.

До складу лісомисливського господарства  входить 5 лісництв.

 

Природо кліматичні умови

 

Згідно лісорослинного районування України територія лісомисливського господарства відноситься до лісорослинної зони (лісогосподарської області) Полісся, Західного і Центральнополіського (Західне Полісся, Центральне Полісся) лісогосподарського округу та Центральнополіського лісогосподарського району.

Клімат району розташування підприємства характеризується тривалим з достатньою кількістю опадів, помірно-теплим літом і м’якою з великою кількістю снігу зимою.

Коротка характеристика кліматичних умов, що мають значення для лісового господарства.

       В цілому клімат району розташування досить сприятливий для успішного росту основних лісоутворюючих порід сосни звичайної, дуба звичайного, берези повислої, вільхи чорної, осики та інших, що підтверджує наявність цих насаджень 1-го і вище бонітетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальні відомості

На території лісомисливського господарства діє два шкільних лісництва (Ушомирське та Кожухівське), в діяльності яких беруть участь  50 учнів. Учнівські лісництва, як структурні підрозділи закладів освіти, забезпечують потребу школярів та учнівської молоді в здобутті знань і навичок у галузі лісництва, сприяють вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, використанню та відтворенню лісових ресурсів та вибору майбутньої професії. В своїй діяльності учнівські лісництва повинні керуватися основними положеннями Закону України «Про освіту», Лісового кодексу України та Положенням про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти України від 01.11.1995р. №307.

Учнівське лісництво Ушомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було створено в 2001 році, в діяльності якого беруть 25 учнів. Учнівське лісництво Кожухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було створено в 2018 році, в діяльності якого беруть 25 учнів.

В лісництвах діють секції юних ботаніків, квітникарів, зоологів, лісівників, зелених патрулів. Створена рада лісництв, яка складає річний та місячний план робіт де гостро проходить пропаганда ідей охорони природи, охорони лісу.

Юні лісівники читають лекції, проводять бесіди, виступають з доповідями перед односельчанами, учнями школи.

ХАРАКТЕРИСТИКА УЧНІВСЬКИХ ЛІСНИЦТВ

Лісництво

№ кварталу

Рік створення

Кількість учнів в лісництві

Загальна площа учнівсього лісництва, га

Ушомирське

13,14,18,19

2001

25

478,0

Бехівське

47,48,49,50

2018

25

181,6

Члени учнівських лісництв в 2020 році приймали участь у виконанні таких робіт: садіння і висівання лісу, догляд за лісовими культурами, вирощування садивного матеріалу, заготівля лісового насіння, огородження мурашників, виготовляли у шкільній майстерні шпаківні, синичники, проводили підгодівлю птахів та звірів. Всі практичні роботи здійснюються у позаурочний час.

Слід зазначити, що робота, яка ведеться учнівським лісництвом є вагомим внеском в охорону природи, та дає можливість зформувати в учнів екологічну культуру та допомагає у визначенні профорієнтації майбутніх спеціалістів.