5
клас
пожежної небезпеки
11500, Україна,
Житомирська область,
місто Коростень,
пров. 3-й Шатрищанський 3

Охорона і захист лісів

Профілактичний рейд

        27 квітня 2019року працівниками Державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство» сумісно із працівниками Коростенського  міськрайонного відділу  УДСНС  у Житомирській  області було проведено рейд по профілактиці   виникнення  пожеж в екосистемах, а особливо в лісах.

      Під час даного заходу  проведена  роз′яснювальна  робота  серед  населення , особливо серед молоді, в ході якої  всіх було ознайомлено з правилами пожежної  безпеки в лісах, в місцях відпочинку і т.д.

Всім учасникам  були роздані спеціальні листівки .

Підготовка підприємства до пожежонебезпечного періоду

На початку 2017року підприємством на розширеній нараді підведені підсумки пожежонебезпечного періоду 2016 року, проаналізовані всі негативні та позитивні сторони, які мали місце в 2016році та поставлені конкретні  завдання на 2017 рік.
За результатами наради виданий наказ по підприємству № 33 від 24.02.2017року.
Підприємством розроблений  Мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території ДП «Коростенське ЛМГ» на 2017 рік.
Складовою даного плану являються  Плани залучення сил та засобів на випадок гасіння лісових пожеж в розрізі лісництв.
Вказаний план погоджений з усіма сільськими радами району на землях яких розташовані ліси підприємства, управлінням МНС, військовою частиною А1796 та затверджений Головою Коростенської  райдержадміністрації.
Виданий наказ №41 від 06.03.2017р. «Про початок пожежонебезпечного періоду 2017 року», відповідно якого з 07 березня поточного року розпочато чергування в конторах лісництв,конторі підприємства та на лісопожежних станціях, створений запас паливно-мастильних матеріалів в кожному лісництві по 200л бензину, 200л дизельного пального та 20л масла.
Окрім цього в атотранспортному цеху с.Ушомир на складі ПММ створений запас : бензин-3000літрів, дизпаливо-2000літрів та масло-200літрів.
Пункти зосередження протипожежного інвентаря по лісництва укомплектовані в повному обсязі згідно нормативів.
В березні місяці поточного року придбаний новий трактор МТЗ-892 ,який в агрегаті з плугом ПЛ-75-15, який також придбаний вже вцьому році, знаходиться на чергуванні на лісопожежній станції на центральній садибі підприємства за адресою: м.Коростень, 3-й провулок Шатрищанський,3.
Всього на підприємстві знаходиться на чергуванні 5 пожежних автомобілів, 2 пожежні модулі та 6 тракторів з лісовими плугами.
В чотирьох лісництвах(Омелянівське,Ушомирське,Турчинецьке та Шершнівське) ведеться спостереження за лісами з допомогою відеокамер встановлених на спостережних щоглах та вежі.
Для більш оперативного виявлення місць лісових пожеж закуплено 2 квадрокоптери Dyi Phantom 4 pro+, які піднімаються на висоту до 500м та мають дальність польоту від 2 до 5км, взалежності від погоди. Загальна вартість біля 140 тис.гривень (Бехівське та Ушомирське лісництва).
Проводиться протипожежне облаштування території підприємства, а саме:
Станом на 15.05.2017 року:
-створено протипожежних мінералізованих смуг 160 кілометрів
-догляд за протипожежними смугами проведений -367 кілометрів. 
-перекрито позапланових в′їзди в ліси-106
-виставлено протипожежної наглядної агітації(ашлаги,біл-борди)-55
Проводиться широка розяснювальна робота серед населення, в тому числі і через ЗМІ.
Проводяться регулярні тренування з особовим складом ЛПС та лісництв по відпрацюванню дій лісової охорони при виникненні лісової пожежі.
Так, 11 травня поточного року , під керівництвом директора Бадзяна В.В., було проведено тренування-навчання лісової охорони всіх лісництв та дій особового складу ЛПС по вводній команді: «Лісова пожежа в кварталі 16 Шершнівського лісництва ,урочище «Дубок».
Було зафіксовано час прибуття пожежної техніки та особового складу кожного лісництва , приєднання пожежних рукавів до пожежних машин та пуск води. Також  відпрацьовані на практиці питання оборювання місця пожежі тракторами з плугами та закачування води пожежними автомобілями з водойми.
Після чого на місці тренування підведені підсумки, проаналізовані  всі недоліки та негативні моменти,які мали місце та прийняті міри по їх усуненню.